
Ревматизъм – симптоми, рецепти, препоръки за лечение
ЧАСТ ІІІ продължение 4
Материалът е превод от книгата на И.В. Налютила Комплекс от програми за лечение чрез устройство „Биомедис“ – Методическо ръководство
Преводът е направен от екип: Емилия Боева, д-р Михаил Сяров, Захари Калайджиев
Ревматизъм – симптоми, рецепти, препоръки за лечение
Ревматизъм – инфекциозно-алергично заболяване засягащо съединителната тъкан (основно сърдечно-съдовата система, ставите, мускулите и вътрешните органи, кожата). Заболяването ревматизмът е често срещано по време на детството и юношеството. За причинители на ревматизма се считат хемолитични стрептококи, но главната роля играе повишената чувствителност към повторното въвеждане на стрептококи – алергия. Най-често ревматична болест се появява след болки в гърлото, остро възпаление на горните дихателни пътища, кариеси, за него способства и охлаждане на тялото (студено и влажно).
Проявите на ревматичните симптоми са разнообразни, най-чести са заболяванията на ставите (най-често – на коляното, глезена, най-малко – на рамото, тазобедрената става). Ставата е подута, кожата над нея е червена, лъскава, нагорещява се при допир; повишена температура (40 °). Няколко дни по-късно болката и подуването на ставите обхващат не само големите но и малките стави. Заболелият е принуден да лежи неподвижно, защото всяко движение причинява силна болка. С навременно и адекватно лечение, след известно време температурата се нормализира, болката преминава. По време на криза, или както се казва по друг начин, „ревматични атаки“, не рядко се поразяват мускулите и сърдечните клапи (ревматична болест на сърцето). Към ревматични заболявания на периферната нервна система се включват неврити и радикулити: може да бъде повлияна и централната нервна система – възниква хорея (заболяване, характеризиращо се с потрепване, неволеви движения).
Характерно за ревматизма е сезонното обостряне, интервалите между пристъпите може да бъде от няколко месеца до много години. Първата атака, ако това се случи, без разрушаване на ставите, заболяването може да остане незабелязано; такива скрити форми на ревматизъм се установяват само по-късно, на базата на получения ревматичен порок на сърцето. Повтарящите се пристъпи на ревматизъм като правило, са значително по-тежки. В тези случаи способността работоспособността на пациента се определя от степента на разрушаване на сърцето и ставите.
За да се предотврати ревматична треска, е необходимо да се затопли тялото. В периода на обостряне е необходим строга почивка на легло и лечение от лекар. Ограничен е приема на въглехидрати (захар, бял хляб, картофи), сол и течности.
При лечение на ревматизъм, остеохондроза се препоръчва масаж на болните точки. Това дава възможност за по-бързото отстраняване на отложената сол.
Следва продължение 5 за оздравителни биорезонансни програми – Папка 8 Опорно-двигателен апарат – Трите водещи артрита – Трите водещи артрита – лечение с Биорезонансна терапия. За информация, консултация, лечение: Център за интегративна медицина Биомедис- Сливен ДКЦ 2, тел. 0878257823, email: biomediscim@gmail.com