
Артрит
Част ІІІ продължение 1
Материалът е превод от книгата на И.В. Налютила Комплекс от програми за лечение чрез устройство „Биомедис“ – Методическо ръководство
Преводът е направен от екип: Емилия Боева, д-р Михаил Наров, Захари Калайджиев
Артрит
ПИКОЧНАТА КИСЕЛИНА – ТОКСИН, БЕЗ КОЙТО ЖИВОТЪТ НИ Е НЕВЪЗМОЖЕН
Едни от необходимите за нормалното функциониране на организма вещества са така наречените пуринови основи – сложни органични съединения, които са част от рибонуклеинови и дезоксирибонуклеинова киселина (известни още от гимназията РНК и ДНК). Изброяването на всички функции на тези киселини са повече от една страница, ето защо ще се ограничим до един – най-важния: синтеза на протеини и предаването на генетичния код. Това е достатъчно, за да се разбере невъзможността за съществуване без пурини не само един човек, но за целия човешки род като вид.
Синтез и разграждане на пуринови бази – естествени биохимични процеси, които непрекъснато се провеждат в нашето тяло. Пуриновият метаболизъм се осъществява в черния дроб, и продукт на тази реакция се явява пикочната киселина. Своето име киселината е получила от биологична течност, в която се открива първото веществото. Съответно, пикочната киселина напуска тялото през бъбреците и го освобождава от излишните количества от азот.
Пикочната киселина, се съдържа не само в черния дроб, но също и в мозъка, сърцето и други органи. Що се отнася до кръвната плазма, то пикочната киселина циркулира във вид на натриева сол (натриеви урати) и има пряка зависимост от концентрацията на този микроелемент в организма. Следователно, когато се увеличава натрия в потока на кръвта се увеличава количеството на пикочна киселина.
Обикновено, съдържанието на пикочната киселина в кръвта не трябва да надвишава 0,35 ммола на литър при жени и 0,40 ммола на литър при мъжете. Увеличаването на тази стойност води до висока степен на вероятност на уратни кристални депозити в различни тъкани. Фактът е в това, че нормалната концентрация на пикочна киселина в плазмата близо до прага на нейната кристализация, и други причини увеличават образуването на твърда утайка, която започва да се депозира в тялото.
Причината за повишено съдържание на урат може да бъде от различни фактори, като се започне от богатата на пуринови бази диета и завършва с различни заболявания, като бъбречно заболяване, кръв, сърдечно-съдови, туморни процеси, алергии, токсикоза на бременността и др. Често причината на отложените соли на пикочната киселина е прекалената употреба на алкохолни напитки. Кристалите могат да се образуват в различни органи, но „любимото“ им място – са ставите. Образуването на твърди соли на пикочна киселина в ставите води до заболявания като подагра.
Следва продължение 2 за оздравителни биорезонансни програми – Папка 8 Опорно-двигателен апарат – Трите водещи артрита. За информация, консултация, лечение: Център за интегративна медицина Биомедис- Сливен ДКЦ 2, тел. 0878257823, email: biomediscim@gmail.com